Home > Hauptnavigation > O FIRMĚ > Události
Murexin AG

Jsme na bedně!! Inovace roku 2014

 

      2. místo, Penetrace X-Bond MS-A53

  


 


Při příležitosti konání Valné hromady Cechu podlahářů České republiky se konala i veřejná obhajoba a následně hlasování v soutěži Inovace roku v podlahářském oboru.
Společnost Murexin přihlásila a obhajovala výrobek Základ speciální X-Bond MS-A 53. V konečném hlasování mezi přítomnými členy a partnery cechu obsadil náš výrobek 2. místo.

Dnešní doba je nesmírně rychlá a tavby z tohoto trendu nevybočují, spíše naopak. Zrychlení celého procesu výstavby sebou přináší mnoho komplikací i v oblasti podlah. Vysoká zbytková vlhkost podkladu, která nedovoluje aplikace dalších materiálů a konečnou pokládku podlahy je jedním z nich. Právě Základ speciální X-Bond MS-A 53 dokáže vyřešit uzavření zbytkové vlhkosti V CT potěrech až do 6 CM, což může podle typu použitého betonu a klimatických podmínek na stavbě představovat beton stáří cca 10 -14 dnů. Přímo na vrstvu Základu speciálního X-Bond MS-A 53 lze lepit dřevěné podlahoviny lepidly typu X-Bond již 6 hodinách, nebo po 12 hodinách provést vyrovnání podkladu vhodnými nivelačními hmotami murexin. V kombinaci s Nivelační hmotou SL 52 může pokládka koberců a pvc krytin pokračovat již po 2 hodinách, v případě dřevěných parket po 12 hodinách.
Inovace v tomto případě znamená také bezpečí a ochranu jak zdraví zpracovatelů a uživatelů, tak i životního prostředí. Oproti silikonovým,akrylátovým, polyuretanovým a epoxidovým hmotám, jejich výhody řada výrobků X-Bond spojuje, neobsahují X-Bond vodu, rozpouštědla, silikony izokyanáty ani halogeny.


Řada MUREXIN X-Bond je dynamicky se rozvíjející skupina moderních výrobků stavební chemie, která splňuje náročné požadavky stavebnictví dnešní doby a tyto výrobky za poslední roky získaly své místo na trhu a stále jej posilují..


 

Základ speciální X-Bond MS-A53

Speciální základ na bázi silanu, bez obsahu zmekcovadel, rozpouštedel a vody. K uzavrení zbytkové vlhkosti
cementových poteru a betonu do 6% CM. Soucasne také jako penetrace (se zapískováním) pred aplikací nivelacních
hmot a lepením dlažeb. Vhodný pod všechny podlahové krytiny a parkety.
GIS kód: RS 10
 
Spotřeba: cca 200 – 250 g/m2 jako penetrace
               cca 550 – 650 g/m2 jako parozábrana pri vlhkosti do 4%CM (sterka A3)
               cca 1000 – 1100 g/m2 jako parozábrana pri vlhkosti nad 4%CM (sterka S1)
Info-Box

Technické listy
Bezpečnostní listy
 Prohlášení o shodě

 

   

25