Home > Hauptnavigation > O FIRMĚ > Historie
Murexin AG

O nás, historie společnosti

 

O společnosti Murexin CZ


Murexin spol. s r.o. (také Murexin CZ)  je dceřinou společností Murexin GmbH ve Wiener Neustadt v Rakousku.

Na českém trhu působí od roku 1996. Murexin je partnerem v oblasti Podlah, Obkladů, stavební chemie, Nátěrů a Zateplení budov. V každé této oblasti nabízí Murexin perfektně sladěné výrobky pro profesionály a kutily. K paletě služeb patří krátké dodací lhůty, flexibilní velikosti obalů, školení pro zákazníky, posouzení kvality podkladů včetně stavebně technických zkoušek.

Murexin je spolehlivým partnerem také pro oblast průmyslu. Na www.murexin.cz jsou k dispozici informace z oboru, jako například systémová řešení, která jsou založena na standardních postupech a vychází z dlouholetých zkušeností našich pracovníků. Murexin je perfektní partner všude tam, kde je požadována vysoká kvalita, rozsáhlý sortiment a kompetentní služby.

Naše motto:   MUREXIN. Drží!

Historie společnosti Murexin GmbH

Už krátce po svém založení roku 1931 si MUREXIN získal dobré jméno. Nejdříve a především v oboru ochrany staveb a později také jako výrobce a dodavatel stavební chemie. Kvalita produktů Murexin se brzy osvědčila. Od roku 1995 MUREXIN fúzoval s firmou Furtenbach – partnerství se vyvíjelo a vyvrcholilo vznikem samostatné společnosti Furtenbach GmbH uvnitř koncernu Schmid. MUREXIN převzal ke stejnému časovému období firmu Durlin – Wegin, tradičního výrobce barev a laků, což bylo logickým krokem k dalšímu naplňování stanoveného podnikatelského cíle: Nabízet všestranná řešení z jednoho centra a tím zajistit spokojenost zákazníků i do budoucna.

Mezníky:
  • 1931 Založení Murexin AG
  • 1987 Zařazení Murexinu AG do Schmid Industrie Holdingu
  • 1995 Sloučení s firmou Furtenbach
  • 1999 Obnovení značky MUREXIN
  • 2000 Převzetí výrobce barev Durlin
  • 2002 Otevření nové moderní plnící linky ve Wiener Neustadt
  • 2005 Otevření nových vývojových laboratoří
  • 2006 Otevření zákaznického centra ve Wiener Neustadt