Skip to content
hintergrund bild

Referenzen

Archeopark Pavlov

PODLAHY

Archeopark Pavlov

Použité výrobky

Dovolujeme si Vám představit další referenční stavbu, kde byly použity materiály MUREXIN z oblasti podlahářské techniky. Jedná se o Archeopark v městečku Pavlov na Jižní Moravě. Tato významná budova vyhrála ocenění STAVBA ROKU 2016 a hned v roce následujícím, tedy v roce 2017,  se dočkala i dalšího uznání jako je ČESKÁ CENA ZA ARCHITEKTURU

Jedná se o unikátní moderní muzeum ukryté pod zemí, kde můžete obdivovat archeologické nálezy z této lokality, kde žili před 30 000 lety lovci mamutů. 

Objekt tvoří jednopodlažní budova s vestavěnou galerií a s monolitickými věžemi.  Náročnost objektu se odráží zejména v tupých a ostrých úhlech mezi svislou a vodorovnou konstrukcí a stěn a v netypických prvcích, kterých zde najdeme spoustu. Stavba si tak vyžádala dokonalou souhru mezi projektanty, zhotoviteli a dodavateli. Samozřejmostí pak bylo i dodržení všech technologických postupů a výběr materiálů. Proto i zde byl MUREXIN tou správnou volbou!

Samotná budova je zasazena do krásného prostředí Pálavy a nevšední zážitek, v podobě návštěvy této expozice, můžete spojit i s přírodou chráněné krajinné oblasti a zejména pak s ochutnávkou dobrého vína!