Skip to content
hintergrund bild

Referenzen

Designová čerpací stanice PUMPA – Praha Průhonice

OBKLADY

Designová čerpací stanice PUMPA – Praha Průhonice

V prosinci 2021 byla na dálnici D1 dokončena stavba unikátní čerpací stanice PUMPA v Praze – Průhonicích.  Referenční stavba v podobě čerpací stanice je poněkud neobvyklá a mohlo by se zdát, že nijak zajímavá. Opak je ale pravdou!

Jedná se o první designovou čerpací stanicí v České republice, která propojila hned několik konceptů do jednoho. Tato víceúčelová stavba nám dává totiž možnost nejen natankovat pohonné hmoty, občerstvit se v restauraci či kavárně, ale i dobít svůj elektromobil.  A co víc? Slouží i jako protihluková bariéra pro rezidenční zástavbu v Průhonicích. Zajímavostí je, že je otevřena nejen k dálnici, ale i k obci. 

Za projektem stojí Ateilér A32 s architektem Ivanem Kolářem a jeho spolupracovníky, kteří dokázali, že i zadání v podstatě běžné stavby se dá pojmout jinak. Vždyť jako řidiči míjíme na každém kroku spoustu čerpacích stanic. Tento projekt však splnil požadavky na architektonickou podobu a designové zpracování interiéru i exteriéru. 

Prostor restaurace, kde se nachází 119 míst k sezení, je rozdělen na část grill baru, kde můžeme ochutnat skvělé  grilované pokrmy. Stejně tak je součástí i vlastní pekárna, která nabízí čerstvé pečivo po celý den. Interiér laděný do zelené barvy navodí příjemnou atmosféru a blízkost rušné dálnice tak návštěvník ani nevnímá. 

Za zmínku stojí i dobíjecí stanice, která se s deseti dobíječkami stala největším dobíjecím místem na dálnici D1. 

Realizační firma zde použila produkty MUREXIN, jak z přehledu vidíte, v ucelené řadě od vyrovnání podkladu až po finální lepení a spárování. Můžete si všimnout,  že byla použita spárovací hmota z řady BEST4YOU – Spárovací malta Platinum FX 66, která se těší stále větší oblibě u realizátorů.   

Prohlídka skvěle odvedené řemeslné práce spojená s gastronomickým zážitkem v této čerpací stanici PUMPA určitě stojí za to!