Skip to content
hintergrund bild

Referenzen

Radnice MČ Praha 12 – Modřany

OBKLADY

Radnice MČ Praha 12 – Modřany

V průběhu září se konalo slavnostní otevření a zahájení provozu nové radnice Prahy 12 – Modřan. Obyvatelé Modřan tak již nebudou muset při vyřizování trávit čas obíháním několika budov jako doposud, ale pohodlně vyřídí vše na jednom místě. Původní budova radnice byla zbourána již v 80. letech minulého století. Otázkou zůstávalo, zda novou radnici vytvořit přestavbou budovy obchodního domu PRIOR nebo postavit zcela novou stavbu na “zelené louce”. Tato varianta nakonec zvítězila. Stavba nové radnice má tvar homole cukru. Možná se ptáte proč? Historie Modřan je totiž úzce spjata s cukrovarnictvím, díky kterému byly povýšeny Modřany z vesnice na součást Prahy. Aby tento odkaz žil i nadále, dostal architektonický návrh budovy podobu tří kostek cukru.

Součástí stavby kromě kanceláří je i i multifunkční sál pro 120 lidí, restaurace a kavárna. Před hlavním průčelím vznikl prostor nejen pro setkávání a posezení, ale i pro menší akce typu trhů, slavností, koncertů či různých představení.

MUREXIN  je zde zastoupen v podobě uceleného systému od vyrovnání, přes lepení  až po spárování. Seznam použitého materiálu můžete najít v přehledu výrobků.