Skip to content
hintergrund bild

Referenzen

Rekonstrukce zámku Kinských – muzeum regionu Valašsko

PODLAHY

Rekonstrukce zámku Kinských – muzeum regionu Valašsko

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí je jednou z posledních architektonických památek starobylého městečka Krásno nad Bečvou. Od konce čtyřicátých let 20. století tu sídlí valašskomeziříčské muzeum, dnes pobočka Muzea regionu Valašsko.

V letech 2019–2022 prošel zámek rozsáhlou rekonstrukcí, která se zaměřila na napravení neutěšeného technického stavu objektu a zbudování nových depozitárních, expozičních a výstavních prostor. Dnes tak návštěvník může navštívit nejen muzeum, ale i řadu výstav či stálých expozicí, které se zde nacházejí.

Rekonstrukce takových prostor bývá pro realizátory vždy velkou výzvou. Ne jinak tomu bylo i v tomto případě, kdy celkový stav budovy byl ve velmi špatném stavu. Zejména co se týče podlah byla důležitá příprava podkladů a následné zvolení vhodného systémového řešení. Mezi výčtem materiálů, které byly pro realizaci použity, zde měla své opodstatnění i Opravná hmota na beton RS 90 F, která vyniká rychlým a rovnoměrným tuhnutím bez ohledu na tloušťku nanesené vrstvy.

Pokud navštívíte tuto památku, můžete tak obdivovat skvěle odvedenou práci realizační firmy.