Skip to content
hintergrund bild

Referenzen

Zubní klinika SENZADENT Benešov

PODLAHY

Zubní klinika SENZADENT Benešov

Kvalita života lidí nebyla nikdy dříve na tak vysoké rovni jako v současnosti. Žijeme déle a jsme zdravější než generace našich předků. Věnujeme se své práci, ale máme čas na i na odpočinek a své záliby. Současně však neponecháváme stranou ani péči o naše zdraví a péče o chrup není vyjímkou,  ba spíše naopak. Stomatologická péče je u nás na velmi vysoké úrovni a neustále se zlepšuje. Vybavení, které bývalo dříve výsadou několika velkých specializovaných pracovišť, nalezneme dnes již i v menších moderních ordinacích. Takovým progresivním pracovištěm je také zubní klinika Senzadent v Benešově.   Filozofií celého týmu odborníků kliniky Senzadent je „Zachovat krásný úsměv, který je harmonickým výrazem obličeje a odrazem celkového zdraví“.

Před nedávnem se klinika přestěhovala do nových prostor ve zrekonstruované vile. Majitel kliniky v roli investora zvolil stejnou strategii jako v péči o chrup svých pacientů. Celou rekonstrukci objektu pečlivě připravil, návrhem interiérů pověřil atelier Novodesign, a tak mohlo pod střechou historické vily vzniknout harmonické, uvolněné a krásné moderní prostředí, ve kterém se dobře cítí klienti i personál.

K výslednému dojmu významnou měrou přispělo i moderní a funkční řešení podlah. Podlahářské práce prováděla firma Podlaháři s.r.o., která má na svém kontě mnoho podobných zakázek, ve kterých byl kladen velký důraz nejen na funkčnost, ale také na provedení detailů.

Kompletní dodávku stavební chemie pro podlahy zajistila společnost MUREXIN.  Podklad v tomto objektu tvoří kalciumsulfátový, neboli anhydritový potěr. Po jeho dokonalém vyschnutí byl aplikován penetrační a spojovací můstek Základ DX 9. Na anhydritové materiály Základ DX 9 ředí s vodou v poměru až 1:2. Nízká spotřeba, rychlé schnutí a možnost použít téměř na všechny běžné podklady to jsou atributy, proč je tento výrobek tolik oblíbený mezi podlaháři. Po velmi krátké době, cca 30-60 minut se aplikovala vyrovnávací vrstva Nivelační hmoty CA 20. Modernizovaná receptura nabízí vynikající rozliv, dostatečný čas pro aplikaci a vysokou finální pevnost s hladkým povrchem. Drobné, „kosmetické“ nedokonalosti povrchu byly před pokládkou vyspraveny jemnou  hmotou Murefix MF 4. Na chodbách, v čekárnách a v privátním zázemí je použita krytina Geflor Taralay Impresion Comfort, která výborně tlumí kročejový hluk. Tato kolekce se vyrábí v široké škále 62 barev a tak lze snadno sladit s nemocničním prostředím.  Na schodech tvoří finální nášlapnou vrstvu homogenní krytina Tarkett IQ Granit. V ordinacích a sálech antistatická varianta IQ Granit SD, která je speciálně navržena tak, aby ladila s barvami ostatních výrobků a příslušenství rozsáhlé produktové kategorie iQ Granit.

Pro nalepení krytin bylo použito léty prověřené lepidlo D 321. Plochy schodů jsou nalepeny na speciální lepidlo LF 300, které vyniká mimořádnou počáteční přídržnou silou, která byla právě při pokládce schodů vyžadována.